Gambero Rosso

Strona główna » Kulinaria » Gambero Rosso

Informacje

Gambero Rosso jest wiodącą firmą w sektorze enogastronomicznym we Włoszech. Założona w 1986 roku, jest uważana za jedną z najbardziej autorytatywnych firm w ocenie jakości w branży. Symbole doskonałości Gambero Rosso – Trzy kieliszki dla wina, Trzy widelce dla restauracji, Trzy ziarenka kawy i Trzy filiżanki dla barów, Trzy listki dla producentów oliwy z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia – stały się pożądanym celem i znakiem towarowym gwarantującym zarówno dla tych, którzy chcą skosztować włoskiego smaku doskonałości w tym obszarze, jak i dla zagranicznym importerom produktów żywnościowych i win Made in Italy.

Od czasów włoskiego sukcesu marka stała się punktem odniesienia dla entuzjastów z całego świata, którzy przyjeżdżają do Włoch na kursy gotowania i degustacji. Organizowane w Città del gusto w Rzymie, Neapolu, Katanii, Palermo, Turynie są odpowiednie dla każdego poziomu kompetencji, zarówno amatorów, jak  i profesjonalistów.

Szkoły gotowania Gambero Rosso, działające od 2003 roku, oferują pełną edukację w świecie żywności i wina. Profesjonalne kursy gwarantują wysoki poziom przygotowania również dzięki modułom szkolenia teoretycznego, uwadze poświęconej nowym technologiom i dużej liczbie lekcji praktycznych.

Oferta krótko- i średnioterminowych kursów amatorskich skierowanych dla amatorów i wszystkich tych, którzy bawią się w kuchni jest bardzo bogata i zachęcająca. W ostatnich latach kursy te stały się źródłem przyjemności i wiedzy dla wielu turystów, którzy podróżują po Włoszech, aby odkryć tutejszy styl życia i produkty, z których Włochy kraj słynie Italia.

Gambero Rosso organizuje również Tre Bicchieri World Tour, Top Italian Wines Road show lub Vini d’Italia Tour, prestiżowe międzynarodowe wydarzenia poświęcone doskonałości włoskiego wina na świecie, zwłaszcza w okresie poprzedzającym Expo2015, największe wydarzenie, jakie kiedykolwiek poświęcono żywności.

Z biegiem lat Gambero Rosso stał się multimedialną grupą wydawniczą, z drukowanymi i cyfrowymi przewodnikami, miesięcznikami i tygodnikami, a także dzięki programom telewizyjnym mającym na celu szkolenie zawodowe i promocję Made in Italy za granicą.

Ciekawostki

Nazwa pochodzi od gospody Gambero Rosso, gdzie Kot i Lis przywieźli na kolację Pinokia, słynną postać z powieści Carla Collodiego, znaną na całym świecie dzięki adaptacji filmu Disneya.

 

Przydatne informacje

Sito del Gambero Rosso